CONDUCEREA AUTO

Pentru instruirea in conducerea automobilului, scoala auto va propune automobile automobile Renault Megane si Clio Symbol

Lectiile practice se petrec dupa un grafic individual care se intocmeste de comun acord cu instructorul.

Programul consta din 30 ore, dintre care instruire pe teren si prin oras, pe rutele coordonate cu INP.

Pentru securitatea cursurilor automobilele sunt dotate cu dubla comanda a ambreiajului si frinei si instructorul va fi intotdeauna de ajutor in situatiile dificile, iar pe perioada de iarna automobilele sint echipate cu pneuri de iarna cu elemente antiderapante.

Toate automobilele sint supuse reviziei tehnice in termenii stabiliti de aceea nu trebuie sa ezitati sa veniti la studii pe timp de iarna. In primul rind veti primi o experienta in conducerea automobilului in conditii de iarna si veti economisi timpul pentru odihna de vara.

Toti instructorii la scoala auto sunt cu studii superioare tehnice, vechime in munca si au trecut cursuri de perfectionare.